RESULTATLISTA KM 2013

 

Klass 1 Pleasure KM

Häst

Ryttare

Plac

Oliver Twist

Anna-Karin Lönngren Grafford

1

Bell

Magdalena Lönngren

2

Holiday Poetry

Josefin Björklund

3

 

 

 

Klass 2 Pleasure W&T

Häst

Ryttare

Plac

Snowy´s Cremadonna

Josefin Björklund

1

Omer Prinsen

Maria Andersson

2

Starlight

Lisbet Magnusson

3

Aliss

Eva-Marie Wallberg

4

Grabben

Annika Munkestam Mårdberg

5

 

 

 

Klass 3 Western Horsemanship KM

Häst

Ryttare

Plac

Starlight

Agneta Sodenkamp

1

Holiday Poetry

Josefin Björklund

 

Nicolina

Emelie Sörell

 

Mumin

Birger Sjöberg

 

 

 

 

Klass 4 Western Horsemanship W&T

Häst

Ryttare

Plac

Starlight

Agneta Sodenkamp

1

Holiday Poetry

Josefin Björklund

 

Nicolina

Emelie Sörell

 

Mumin

Birger Sjöberg

 

 

 

 

Klass 5 Western Riding KM

Häst

Ryttare

Plac

JF Lady Butterfly

Emelie Stenberg

1

Holiday Poetry

Josefin Björklund

2

Nicolina

Emelie Sörell

3

Starlight

Agneta Sodenkamp

4

 

 

 

 

Klass 6 Western Riding W&T

Häst

Ryttare

Plac

Snowy´s Cremadonna

Josefin Björklund

1

Saga

Annette Boivie

2

Riffe

Sofia Gjerdet

3

Grabben

Annika Munkestam Mårdberg

4

Indra

Inge Mårtensson

5

Aliss

Eva-Marie Wallberg

6

Omer Prinsen

Maria Andersson

7

Starlight

Lisbet Magnusson

 

 

 

 

Klass 7 Reining KM

Häst

Ryttare

Plac

Holiday Poetry

Josefin Björklund

1

JF Lady Butterfly

Emelie Stenberg

2

Nash

Christina Jonsson

3

 

 

 

Klass 10 Trail KM

Häst

Ryttare

Plac

JF Lady Butterfly

Emelie Stenberg

1

Mumin

Birger Sjöberg

 

Starlight

Agneta Sodenkamp

 

 

 

 

 

Klass 11 Trail W&T

Häst

Ryttare

Plac

JF Lady Butterfly

Henri Vesa

1

Aliss

Eva-Marie Wallberg

 

Indra

Inge Mårtensson

 

Grabben

Annika Munkestam Mårdberg

 

 

 

 

Klass 12 Ranch Trail KM

Häst

Ryttare

Plac

JF Lady Butterfly

Emelie Stenberg

1

Mumin

Birger Sjöberg

 

Indra

Agneta Sodenkamp

 

 

 

 

Klass 13 Ranch Trail (kombinerad bana Leena Larsson/John Moore/UC)  & maskerad W&T

Häst

Ryttare

Plac

JF Lady Butterfly

Emelie Stenberg

1

Grabben

Annika Munkestam Mårdberg

1

 

 

Strukna klasser:
Klass 8 Reining W&T

Klass 9 Trail in hand KM

 

 

Resultatlistan finns att ladda ner här